Hakkımızda

2008 yılında Av. Arb. Aliye TERZİ YILMAZ ve Av. Arb. Murathan BIÇAKÇI tarafından kurulan MtA Avukatlık & Arabuluculuk Bürosu ; ticari danışmanlık , sigorta hukuku , ticaret hukuku, fikri mülkiyet ve iş hukuku alanında uzmanlaşmış ve arabuluculuk hizmetleri de sunan butik bir hukuk bürosudur.

Üstlendiği hukuki uyuşmazlıklara müvekkil odaklı yasal çözümler sunma alanında işbirlikçi ve yenilikçi olan MtA Avukatlık & Arabuluculuk Bürosu; gelişen ve değişen hukuk sisteminde özellikle teknolojik alt yapı yeterliliği ile hızlı ve zaman açısından verimli hizmetleri müvekkillerine sunmaktadır.

Ayrıca Alternatif Uyuşmazlık Çözüm yöntemleri ve özellikle Arabuluculuk konusunda yenilikçi ve deneyimli bir ekibe sahiptir.

MtA Avukatlık & Arabuluculuk Bürosu’nun farklı konulardaki bilgi birikimi, sunulan hukuki hizmetlerin her aşamasında kurucu ortaklarımızın başından sonuna kadar gösterdiği yakın ilgi ve geri bildirim müvekkil memnuniyetinde ve uzun soluklu hizmet ilişkilerinde belirleyici rol oynamıştır.

Sunulan kurumsal danışmanlık hizmetleri kapsamında ; müvekkillerinin karşılaşabileceği hukuki ve ekonomik riskleri öngörerek olası ihtilaf halinde yapılabilecekler ile ilgili analiz ve değerlendirmeler de sunmaktadır. Yine kurumsal danışmanlık kapsamında karşılaşılan ihtilafların çözümü için en uygun hukuki çözümü bulma konusunda yargılama öncesi Müzakere , Arabuluculuk , Tahkim gibi Alternatif Uyuşmazlık Çözüm yolları konusunda da destek sağlanmaktadır.

MtA Avukatlık & Arabuluculuk Bürosu olarak farklı hukuk disiplinleri konusunda çalışan avukatların bilgi ve deneyimlerini bütünleştirerek müvekkillerine güncel , yenilikçi , işbirlikçi ve şeffaf hukuki hizmet sunmaktadır.

Kurucu Ortaklar

Av. Arb. Aliye TERZİ YILMAZ
Av. Arb. Murathan BIÇAKÇI