Müzakere

Uyuşmazlık-çatışma, en az iki taraf arasında var olan bir anlaşmazlık durumu olduğundan, taraflar arasında uzlaşma sağlanabilmesi maksadıyla öncelikle “müzakere” süreci yürütülerek uyuşmazlığın çözüme kavuşturulmasına çalışılabilir.

Yeni bir sözleşme/anlaşma/karar/protokol/kontrat hazırlaması sürecinde tarafların görüşmesi kapsamında “Müzakereci” den destek alınılabileceği gibi ; devam eden sözleşmenin yada ihtilafın çözüme kavuşturulmasında taraf olarak doğru strateji ve lehe sonuçlar için de müzakereciden yardım alınılabilmektedir.

Müzakere, karşılıklı iletişim kullanılarak inşa edilir ve pazarlık kavramından çok daha geniş ve kapsamlı bir kavramdır. Burada amaç, hak-adalet tesisi değil, menfaat yaratmak, olası en iyi şartlarla masadan kalkmak ve anlaşmaya varmaktır.

Daha iyi bir iş anlaşmasına yönelmek isteyen işletmeler, yapacakları stratejik görüşmelerde müzakerecilerden yardım ve destek almaktadır.

MtA Avukatlık & Arabuluculuk Bürosu özellikle kurucu ortaklarının Profesyonel Müzakereci olarak aldığı eğitimler ve bilgi birikimleri ile müvekkil ve danışanlarına deneyimli ve etkin bir hizmet sunmaktadır.

Konu hakkında detaylı bilgi ve sorularınız ile ilgili  başvuru formu , e-mail yada telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz.